Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

14 czerwca 2019 roku strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach wraz z policjantami z Komendy Miejską Policji w Świętochłowicach zorganizowali dla dzieci prelekcję i pokazy w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Strażacy oraz policjanci przekazywali dzieciom dobre rady jak bezpiecznie zachować się podczas wypoczynku nad wodą, a także co zrobić w sytuacji gdy widzi się osobę tonącą.

W dniu tym dzieci mogły również obejrzeć jakim sprzętem z zakresu ratownictwa wodnego dysponuje świętochłowicka straż pożarna, a także poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Dodatkowo, dzieci miały możliwość wykonać rzut rzutką ratowniczą.

W wydarzeniu wzięło udział około 130 dzieci z opiekunami.

 

 

 


 

 

 

02.06.2019 – Dzień dziecka

2 czerwca 2019 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka odbył się Miejski Dzień Dziecka. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach aktywnie włączyli się do organizacji tego wydarzenia. W dniu tym przygotowano dla dzieci stanowisko na którym strażacy edukowali najmłodszych jak udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy, przede wszystkich związanej z prowadzeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W dniu tym zaprezentowano również sprzęt wykorzystywany podczas ratownictwa wodnego. Strażacy przypominali również o dobrych praktykach dotączych bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku, w tym szczególnie podczas spędzania czasu wolnego nad akwenami. Dodatkowo dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska saochody pożarnicze oraz sprzęt znajdujący się na ich wyposażeniu.

Podczas Miejskiego Dnia Dziecka Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach wraz z Prezydentem Miasta wręczyli nagrody i dyplomy dla zwycięzców VI Turnieju Medycznego mającego miejsce podczas III Tygodnia bezpieczeństwa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Miejski Dzień Dziecka

Miejski Dzień Dziecka

Miejski Dzień Dziecka

 


 

16.05.2019 Dzień Strażaka, Jubileusz 20 lecia powstania KM PSP Świętochłowice

W dniu 16 maja 2019 roku miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka połączony z obchodami jubileuszu 20-lecia powstania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

W uroczystości wzięli udział strażacy oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach a także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1. Swoją obecnością strażaków zaszczycił Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach - starszy brygadier Adam Wilk, Prezydent Świętochłowic Pan Daniel Beger, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Zbigniew Nowak którzy złożyli najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich strażaków i druhów.

Podczas apelu odczytano list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do strażaków i druhów.
Na ręce Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach Prezydent Daniel Beger złożył dzwon - będący darem mieszkańców Świętochłowic dla strażaków za ofiarność w ratowaniu życia, zdrowia i mienia. Poświęcenia dzwonu dokonał ksiądz dziekan Grzegorz Borg z parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach.

Podczas apelu strażacy i druhowie otrzymali odznaczenia, wyróżnienia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
Uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań wraz z okazjonalnymi dzwonkami strażackimi dla przedstawicieli służb, instytucji i zakładów pracy współpracujących oraz wspierających Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach

Ponadto, na ręce Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach został złożony sprzęt oraz umundurowanie specjalne ufundowane przez Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, firmę Baterpol S.A. oraz firmę Demarko Sp. z o.o.
 

 

23.05.2019 – VI Turniej Medyczny

23 maja 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Wyzwolenia 50 w Świętochłowicach odbył się VI Turniej Medyczny. Turniej ten zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach wraz z Miejskim Zarządem Oświaty oraz władzami Szkoły Podstawowej nr 2 jest częścią trwającego III Tygodnia bezpieczeństwa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Celem turnieju była przede wszystkim edukacja młodzieży w zakresie właściwego udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznanie młodzieży z prawidłowymi reakcjami w stanach zagrożenia życia i zdrowia m.in. postępowania na miejscu wypadków komunikacyjnych, a także promowanie społecznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz niwelowanie strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy.

 

Ponad 40 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizowało ze sobą w części teoretycznej oraz konkurencjach praktycznych. Do zadań uczniów w części praktycznej należało m. in. udzielenie pomocy osobie poszkodowanej z ranami ciętymi przedramienia lub amputacją kończyny, osobie chorej na padaczkę, osobie krztuszącej się czy też osobie u której stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia. Uczniowie rywalizowali zarówno indywidualnie jak również podczas zadania zespołowego tj. osobie podtopionej oraz rowerzyście potrąconemu przez pojazd.

Zdjęcia zamieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 2

 

 

 

 


 

 

Życzenia Prezydenta RP


 
«PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

LICZNIK ODWIEDZIN

243072
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości