Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie.

 


 

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla seniorów.

Alert RCB – ostrzeżenie o koronowirusie.

Ministerstwo Zdrowia: Koronawirus – co musisz wiedzieć?


Prosimy, aby przed strażakami nie ukrywać faktu pobytu w miejscach, gdzie występował koronawirus, a także faktu, że ktoś przebywa na kwarantannie z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem.

Dyżurny odbierający telefoniczną prośbę o pomoc skierowaną do strażaków zawsze o to zapyta. Ukrywanie tego faktu może doprowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy strażacy zostaną, zgodnie z procedurami wyłączeni z działań ratowniczo-gaśniczych, w celu przebadania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną.

W większości przypadków, w trakcie naszych interwencji udzielamy także pomocy przedmedycznej. Informacja o możliwości kontaktu z koronawirusem umożliwi strażakom jeszcze lepsze zabezpieczenie się w czasie niesienia pomocy, a po powrocie do jednostek będziemy wiedzieli, że musimy np. zdezynfekować sprzęt, którego używaliśmy w trakcie interwencji.

Jednocześnie zapewniamy, że nigdy udzielenia pomocy nie odmówimy. Apelujemy o rozsądek i rzetelność w informowaniu nas o możliwości kontaktu z koronawirusem. Jeśli tylko będziemy o zagrożeniu wcześniej wiedzieć, to z możliwością ekspozycji na wirusa spokojnie sobie poradzimy, zapewniając bezpieczeństwo osobie poszkodowanej i strażakom.


 

Informacje dla jednostek PSP i OSP.

 

Być ratownikiem w czasie pandemii

 

Wsparcie psychologiczne przy pandemii

 

Wytyczne OSP dot. wirusa COVID-19

 

Zalecenia ECDC dotyczące zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej w czasie opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19)

 

Procedura postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem z dnia 13 marca 2020r.

 

Filmy instruktażowe


Komunikaty KM PSP Świętochłowice

 

Ogłoszenie dotyczące Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej


 

 

 

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

350841
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości