7 sierpnia 2020 - Wypadek na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Chorzowskiej

7 sierpnia 2020 roku o godzinie 9:53 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach otrzymało zgłoszenie o zderzeniu tramwaju i ciężarówki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że tramwaj poruszający się wzdłuż ul. Bytomskiej w kierunku dzielnicy Chropaczów uderzył w naczepę ciągnika siodłowego skręcającego z ulicy Bytomskiej w ulicę Chorzowską w kierunku dzielnicy Lipiny. W wyniku zderzenia doszło do wykolejenia się przedniego wagonu tramwaju. W tym czasie w tramwaju przebywało 10 osób oraz motorniczy. Pasażerowie tramwaju opuścili pojazd o własnych siłach, podobnie jak motorniczy oraz kierowca ciągnika siodłowego. W wyniku zdarzenia odnotowano jedną osobę poszkodowaną, którą przekazano będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Osoba ta odmówiła hospitalizacji.

Po odłączeniu fragmentu trakcji w dopływ energii elektrycznej strażacy wraz z pracownikami Tramwajów Śląskich S.A. przystąpili do rozłączenia zderzonych ze sobą pojazdów. Następnie tylny wagon tramwaju został odpięty od wykolejonego wagonu przedniego. Przy pomocy dźwigu wykolejony wagon tramwaju oraz jego przedni wózek usunięto ze skrzyżowania. O godz. 12:30 ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Zaangażowanych w działania było 11 strażaków.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.

Zdjęcie przedstawia tramwaj, który uderzył w naczepę ciągnika siodłowego. Wagon tramwaju jest koloru czerwonego, podobnie jak kolor kabiny ciągnika siodłowego, naczepa jest koloru szarego.

Zdjęcie przedstawia wykolejony tramwaj, w wyniku zdarzenia.


 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

350853
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości