19.03.2020 r. - Zawalenie się stropów w pustostanie

19.03.2020 roku o godzinie 23:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach otrzymało zgłoszenie, że pustostan przy ul. Świdra uległ częściowemu zawaleniu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że w zawaleniu uległy stropy między-kondygnacyjne pustostanu przeznaczonego do wyburzenia znajdującego się przy ul. Świdra w dzielnicy Lipiny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Jezdnia została całkowicie zamknięta dla ruchu przez funkcjonariuszy Policji. Przy użyciu podnośnika strażacy sprawdzili z zewnątrz czy w budynku
nie przebywają żadne osoby. W trakcie działań na miejsce przybył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Świętochłowicach. Po przybyciu na miejsce Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej do działań wprowadzono psy poszukiwawcze, które podczas przeszukania nie wskazały miejsc, w których mogłyby znajdować się osoby poszkodowane. Następnie przystąpiono do usunięcia gruzowiska przy pomocy koparki. Pod gruzem nie stwierdzono osób poszkodowanych. Na tym działania zakończono

W działaniach brała również udział Policja oraz pracownicy MPUK Sp. z o.o. Świętochłowice.

W działaniach trwających prawie 4 godziny zaangażowanych było 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej - 28 strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju, Grupa Operacyjna KW PSP w Katowicach oraz Grupa Operacyjna KM PSP.

Pustostan i gruzowisko


 

LICZNIK ODWIEDZIN

312427
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości